Sposób na maturę z języka angielskiego

Język angielski jest przedmiotem, co do którego nie przykłada się zbyt dużej wagi w liceum. Prawda jest taka, że w toku edukacji licealista zdobył już podstawy i najczęściej jest w stanie rozmawiać oraz odbierać komunikaty w obcym języku. Dodatkowa nauka jest więc tylko formalnością, którą niektórzy spełniają z różnym zapałem. Matura z języka angielskiego (zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym) także określana jest jako jedna z łatwiejszych i niezbyt warta jakiegokolwiek zachodu. Takie myślenie może być jednak niezbyt odpowiednie. Maturę z języka angielskiego należy potraktować jako szansę, niezależnie czy ktoś uważa się za dobrego czy słabego z angielskiego. Wiele uczelni za wymóg dostania się na dany kierunek uznaje właśnie wynik z języka angielskiego. W przypadku, gdy przedmiotów maturalnych branych pod uwagę jest kilka, można sobie podwyższyć szansę właśnie dzięki maturze z języka angielskiego. Nawet kierunki zupełnie nie związane z językiem angielskim mogą kwalifikować się do tej grupy. Trzeba więc solidnie powtórzyć podstawy i posiedzieć kilka dni przed podręcznikiem- może to być kluczem do sukcesu, który przyniesie efekty w postaci dostania się na wymarzone studia.

Jak się uczyć?

Problem może polegać na tym jak w ogóle się uczyć. Podręczniki często wypełnione są ćwiczeniami, a treść i sam wykład poszczególnych elementów języka pozostawione są nauczycielowi. Ktoś, kto przed maturą sam się musi uczyć ma do wyboru w zasadzie tylko internetowe kursy albo korepetycje. Na szczęście coraz częściej wydawane są podręczniki w formie repetytoriów, które oprócz ćwiczeń praktycznych posiadają także wiedzę na temat poszczególnych części języka. Właśnie taki sposób nauki jest najbardziej efektywny. Doskonałym przykładem może być Repetytorium maturalne Longman. Jest to repetytorium stworzone dokładnie pod systematykę egzaminu maturalnego, który jak wiadomo jest dosyć szczególny. Oprócz samego repetytorium dobrze jest także korzystać z arkuszy maturalnych z poprzednich lat, co podnosi szanse na zdanie egzaminu.

Dlaczego repetytorium?

Repetytoria cieszą się ogromną popularnością między innymi dlatego, że pozwalają w krótkim czasie opanować dużą partię materiału. Informacje w nich zawarte są bardzo skondensowane, a co za tym idzie opierają się na samych konkretach. Poza tym sama forma jest bardzo sprzyjająca- zawarcie wszystkich potrzebnych informacji w jednym tomie jest dla uczniów, którzy nie mają na nic czasu bardzo kuszące. Zdecydowanie dobrze jest zabrać się jak najwcześniej za naukę z takim repetytorium, ponieważ nawet najlepsza książka nie pomoże w przyswojeniu całego materiału w kilka godzin.